Medinės tvoros

Medinės tvoros – tai tradicinis aptvėrimo variantas. Naudojantis šiuolaikinėmis galimybėmis medinės tvoros gali būti labai įvairios: nuo klasikinės baltos tvorelės iki aklinos aukštos tvoros.

Tipai

Vertikalios tvoros. Šių tvorų lentos yra tvirtinamos vertikaliai prie dviejų skersinių, kurie tvirtinami prie stulpų. Vertikalios tvoros lentelių viršus gali būti įrėmintas skersine lenta. Ties skersiniais lentos gali būti išlenkiamos, taip išgaunant pynę. Kaina nuo 17,50 €/m2.

Horizontalios tvoros. Šių tvorų lentos tvirtinamos prie stulpų, per vidurį sujungiant papildoma vertikalia medine lentele. Kas antra horizontali lenta gali būti tvirtinama iš kitos stulpo pusės, taip išgaunant pynę. Kaina nuo 13,30 €/m2.

Dvipusės tvoros. Toks tvorų statymas taikomas tiek horizontalioms, tiek vertikalioms tvoroms. Šios tvoros daug labiau uždaresnės (arba aklinos) nei vienpusės ir atrodo identiškos iš abiejų tvoros pusių. Kaina nuo 18,50 €/m2.

Kombinuotos tvoros. Tai individualūs projektai, kai lentos viename segmente gali būti tvirtinamos horizontaliai ir vertikaliai, arba pasvirusiu kampu. Į kombinuotas tvoras gali būti įkomponuoti metalo strypeliai ir skersiniai.

Mediena

Mediena tvoroms dažniausiai gaminama iš džiovintų eglės ar pušies lentų ir jas prilaikančių brūselių. Mes siūlome itin ilgaamžes gamyklines vakuuminiu-giluminiu būdu impregnuotas lentas arba impregnuotas ir kokybiškais medienos dažais padengtas lentas (spalvą klientas gali išsirinkti pats). Giluminiu vakuuminiu būdu impregnuota – gali išlikti nepakitusios 10 ir daugiau metų (bus apsaugotos nuo puvėsio ir grybelių, kurie ardo medieną), netgi jei bus pastoviu kontaktu su žeme bei vandeniu.  Tai geriausias būdas prailginti medienos ilgaamžiškumą. Impregnantas įsisikverbia giliai i minkštus, lengvai pažeidžiamus medienos audinius ir apsaugo juos nuo išorinio poveikio. Mes siūlome obliuotas lentas, kurios gražesnės, lyginant su paprastomis statybinėmis lentomis. Dažnu atveju žmonės jų net nedažo, jos atrodo gražios ir natūralios spalvos.

Patarimai

Medinė tvora atrodo gražiau kai stulpai tarp segmentų yra masyvesni.

Jei tvoros stulpas siauras, tvora atrodo vientisiau ir gražiau, jei jis uždengiamas tomis pačiomis segmento lentomis.

Kad visa tvora atrodytų medinė, metalinį stulpą galima išryškinti „apsiuvant“ šiek tiek aukštesnėmis lentomis, taip imituojant medinį stulpą.

Apskaičiuok savo tvorą